Datum objave: 5. lipnja 2025.
Kategorija: Nekategorizirano

Rezultati međunarodnog matematičkog natjecanja “Klokan bez granica”

Međunarodna udruga Klokan bez granica okuplja predstavnike više od 80 država svijeta. Njezin je cilj popularizirati matematiku, razvijati interes za matematiku i prirodne znanosti te logičko mišljenje. Glavna joj je zadaća organizacija natjecanja Matematički klokan. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa. U državama članicama natjecanje se održava svake godine treći četvrtak u mjesecu ožujku.

Na natjecanju učenici rješavaju 12 ili 24 zadatka s ponuđenih 5 odgovora od kojih je samo jedan točan. Učenici drugih i trećih razreda osnovne škole (kategorije Pčelica i Leptirić) rješavaju 12 zadataka za 60 minuta. Učenici ostalih razreda osnovne i srednje škole rješavaju 24 zadatka za 75 minuta. Zadaci su razvrstani u tri stupnja težine (zadaci za 3, 4 i 5 bodova).

Svaki učenik koji se prijavi na natjecanje dobiva “poklon za sve” – torticu, kemijsku olovku i promjenjivi poklon (kalendarić, trokut, privjesak).

U kategoriji Leptirića koji su 3. razred bilo je 7074 sudionika u Hrvatskoj. Među njima među 10 % najboljih i nagrađenih iz naše škole je Vito Mesarić.

Kategorija Benjamin je za učenike 6. i 7. razreda i tu je sudjelovalo 5498 sudionika. Naši nagrađeni učenici su Petar Borković i Antonia Požgaj.

Kategorija Cadet je za učenike 8. razreda i 1. razreda srednje škole. Tu je bilo 3194 sudionika i na našoj školi među 10 % nagrađenih su Petar Kocijan i Niko Kocijan.

Čestitamo svima nagrađenima, svima koji su sudjelovali i njihovim mentorima na vrijednom novom matematičkom iskustvu.

Skip to content