U sklopu predblagdanskih aktivnosti 18.12.2025. u našoj školi održana je radionica izrade božićnih anđela namijenjena učenicima sedmih razreda. Radionica je provedena u sklopu suradnje dviju škola s ciljem povezivanja učenika, razvijanja suradničkih odnosa i razmjene iskustava.
Na radionici su sudjelovali i gosti – učenici Osnovne škole Podturen, koji su zajedno sa svojom učiteljicom Milenom Mikulčić sudjelovali u zajedničkim aktivnostima s domaćim učenicima. Susret je protekao u ugodnoj i poticajnoj atmosferi, a učenici su kroz timski rad razvijali komunikacijske vještine, međusobno upoznavanje i osjećaj zajedništva.
Radionicu je osmislila učiteljica matematike Tanja Perhoč, a u njezinoj provedbi sudjelovale su učiteljice Ivana Kreminski i Anita Sečan. Radionica je bila interdisciplinarno osmišljena te je uspješno povezala kreativni likovni rad s nastavnim sadržajima iz matematike. Tijekom izrade božićnih anđela učenici su primjenjivali matematička znanja o geometrijskim oblicima, osobito o deltoidu, krugu i promjeru, čime su na zanimljiv i praktičan način utvrdili gradivo.
Učenici su pokazali veliku motiviranost, kreativnost i snalažljivost, a izrađeni božićni anđeli svjedoče o uspješnosti radionice i kvalitetnoj suradnji. Osim obrazovne vrijednosti, radionica je pridonijela jačanju blagdanskog duha te poticanju pozitivne školske klime.
Zahvaljujemo svim učenicima i učiteljima koji su sudjelovali u organizaciji i provedbi radionice te se veselimo budućim zajedničkim projektima i susretima.








