Poštovani roditelji učenika 1.-4. razreda,

Temeljem zaključka Vlade Republike Hrvatske od 11. svibnja 2020. planira se početak nastave. za učenike razredne nastave. Prema epidemiološkoj situaciji, preporuke HZJZ i Vlade RH  još ne dozvoljavaju da  se nastava u školi organizira za sve učenike, nego će se organizirati samo u iznimnim slučajevima za djecu koja moraju ispunjavati uvjete prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Budući da će se nastava na daljinu i dalje održavati, preporuke  Vlade i HZJZ  i dalje je nastavak obrazovanja djece razredne nastave od kuće, u svim situacijama kad je to moguće.

U preporukama Vlade i HZJZ navedene je da se nastava u školi može organizirati u slučaju kad:

1. oba roditelja djeteta su zaposlena izvan kuće i nemaju mogućnost drugačijeg zbrinjavanja djeteta u vrijeme dok su na poslu
  2. dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, malignebolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)
  3. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nemaju kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)
  4. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19
  5. dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade.

U slučaju da dijete ispunjava  gore navedene uvjete i roditelji žele da dolazi na nastavu u školu, oba roditelja MORAJU POTPISATI PISANU IZJAVU prema kojoj su upoznati s Uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19.

Napominjemo da će se nastava za većinu djece koja ostaju kod kuće i dalje će se odvijati putem komunikacijskih kanala koje su uspostavili njihovi učitelji, odnosno virtualno. Ukoliko ne bude djece koja će pohađati nastavu u školi, nastava će se i dalje odvijati samo virtualno za sve.

Molim vas detaljno proučite priložene Upute HZJZ kao i Preporuke za organizaciju rada u razrednoj nastavi na osnovu kojih ćete idućih dana popuniti Izjavu u slučaju da namjeravate dijete poslati u školu.  (Izjava je u prilogu.)

HZJZ - upute(29.4.2020.)

MZO - Preporuke (30.4.2020.)

Ravnatelj:

Antun Žulić

Priloženi dokumenti:
Izjava_za_povratak_u_skolu.doc (48.50 KB)

objavio: Silvija Micek   datum: 5. 5. 2020.