Moja prva bajka

Već drugu godinu zaredom  Osnovna škola Belica nastavlja s tradicijom provođenja projekta „Moja prva bajka“ i suradnju s  OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica.  U projektu su ove godine sudjelovali učenici petih razreda. Učiteljica Mirjana Turk i knjižničarka Bojana Grgić nastojale su im približiti svijet bajki, čitanjem potaknuti maštovitost i kreativnost, a interpretacijom ih  motivirati za stvaranje svoje prve bajke. Završne aktivnosti projekta bile su predviđene za mjesec travanj i svibanj te ih se nastojalo povezati s obilježavanjem Dana dječje knjige. Na satu likovne kulture s učiteljicom Eminom Kefeljom izrađivali su maštovite naslovnice za njihova književna remek – djela.

Susret učenika dviju škola održao se u srijedu, 27. travnja 2022. godine u knjižnici OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica. Na završnici su sudjelovali  učenici čiji su se radovi istaknuli bajkovitošću, maštom, rječnikom  i sadržajem. Čitali su svoje bajke, izložili ilustracije te razmjenjivali iskustva o sudjelovanju u projektu. Svojom prvom bajkom iz OŠ Belica  predstavili su se

Tena Novak, 5.a – „Kristalni jaguar“

Mateja Drk, 5.a – Čudesno drvo“

Jona Kanižaj, 5.a – „Čudotvorna loptica

Tin Gabriel Borković, 5.a – „Mali šeprtlja“

Karlo Novak, 5.b – „Knjiga ljubavi“

Jana Horvat, 5.b – „Kokoš i čokoladno jaje“

Ana Katarina Palašek, 5.b – „Planet Iris“

Po završetku čitanja, knjižničarke su za učenike organizirale  radionicu stvaranja  „naopakih bajki“ po uzoru na istoimeno djelo književnice Ivanke Borovac.

Susretu se  pridružila i  gošća, gospođa Jelena Brezovec, poznata ilustratorica iz nakladničke kuće Evenio i online održala zanimljivo i poučno predavanje na temu „Kako nastaje slikovnica“. Za iznimnu suradnju, gostoprimstvo, odličnu atmosferu i ugodno druženje  zahvaljujemo učenicima 6. razreda škole domaćina i njihovoj knjižničarki Ivani Zvonarek.

Bojana Grgić, dipl.bibl.

objavio: Silvija Micek   datum: 16. 5. 2022.