Učenici OŠ Belica i OŠ Ivanovec posjetili Studio Žerjav

U utorak 4. travnja 2023., učenici sedmih i osmih razreda naše škole te učenici OŠ Ivanovec zajedno sa svojim učiteljicama Ivanom Gradečak, Ivanom Pavlic i Marinom Đura, posjetili su Studio Žerjav, centar stranih jezika i glazbe iz Čakovca. Nastavak je to suradnje dviju škola na eTwinning projektu English, English Everywhere koji se proteklih nekoliko mjeseci uspješno provodi u OŠ Ivanovec i OŠ Belica, gdje su već učenici međusobno bili u posjetu jedni drugima i prisustvovali na satovima engleskog i radionici. Ovaj put su željeli čuti izvornog govornika i Studio Žerjav im je izašao u susret.

Proveli su sat engleskog jezika s izvornim govornikom Patrickom Galeskim koji je rodom iz Kanade, a sad već nekoliko godina živi u Hrvatskoj, točnije u Varaždinu. Učenici su iz prve ruke naučili mnogo zanimljivosti o Kanadi i pritom se odlično zabavili. Postavljali su mu mnoga pitanja jer ih je zanimalo kako je netko iz Kanade odabrao Hrvatsku za svoje mjesto prebivališta, što mu je u Hrvatskoj najzanimljivije, koje mu je hrvatsko jelo naukusnije, nedostaje li mu što iz Kanade i slično. Pritom su se još više oslobodili u komunikaciji na engleskom jeziku i nisu imali tremu pred nekim kome je engleski materinski jezik. Uspješno su odradili sve zadatke i učinili svoje učiteljice vrlo ponosnima.

Veliko hvala Mateji Žerjav, vlasnici Studija Žerjav koja je naše učenike i učiteljice lijepo primila i fino ugostila, njenoj djelatnici Boženi Horvat koja se potrudila da im ništa ne nedostaje i, naravno, Patricku Galeskom koji je održao odličan sat engleskog, odgovorio na sva pitanja naših znatiželjnih učenika te ih još više motivirao za učenje i ljubav prema stranim jezicima.

objavio: Silvija Micek   datum: 12. 4. 2023.