Maturalac

Učenici 7.a i 7.b razreda sa svojim razrednicama Sanjom Crnčec i Mirjanom Turk te učiteljicom bilogije Ninom Magdalenić-Veselko otkrivali su ljepote Istre. Izvještaj pročitajte u nastavku...

Maturalac

Počelo je oko sedam sati ujutro kad je autobus došao po nas. U autobusu nas je dočekala naš vodič gđa. Ingrid, vozač Mladen i naravno naše učiteljice: Mirjana Turk, Sanja Crnčec i Nina Magdalenić – Veselko. Nakon nekoliko sati „lude vožnje“ stigli smo na odredište - Aleje glagoljaša. Put glagoljaša bio je jao zanimljiv, vidjeli smo kako su kroz povijest Ćiril i Metod stvarali „naše“ pismo i jezik. Nakon toga smo stigli u mjesto Fažana, gdje nas je čekao brod koji nas je odveo u Nacionalni park Brijuni. U vremenu kad smo čekali vlakić išli smo posjetiti papagaja Kokija. Vlakićem smo se vozili oko jedan sat, vidjeli smo jelene lopatare. U safari parku nas je dočekala slonica Lanka, zebre, sveto indijsko govedo, nojevi, antilope... jedan dio smo se vozili, a jedan dio smo pješačili. Posjetili smo i muzej Josipa Broza Tita. Tamo su bile preparirane životinje koje su mu u znak zahvalnosti darovali državnici, predsjednici...Posjetili smo još jednu izložbu kroz koju smo vidjeli cjelokupan život Josipa Broza Tita. Drugi dan smo posjetili Rt Kamenjak i vidjeli smo makete dinosaura u stijeni kod kojih smo uzeli otiske dinosaurova stopala. Na kraju smo posjetili amfiteatar u Puli, vidjeli smo i čuli dosta o njenoj povijesti. Amfiteatar je služio za borbe gladijatora  i gladijatora i zvijeri. Danas služi kao ljetna pozornica za razne događaje ( koncerte, kazališne predstave... ).

I stiglo je vrijeme za naš povratak kući, ali izlet ne bi bio izlet da ne posjetimo McDonald's.  Nakon toga krenuli smo kući, pomalo umorni, ali i jako zadovoljni.

Karlo Bacinger 7.b

objavio: Silvija Micek   datum: 4. 6. 2012.