Čitanjem do zvijezda

U četvrtak, 24. siječnja 2013. godine u Osnovnoj školi Belica održano je Županijsko natjecanje  u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“. Učenici iz osamnaest međimurskih osnovnih škola  natjecali su se  u kvizu znanja  na temu „Roman za mlade“ odgovarajući na pitanja iz romana  „Imaš fejs?“ Jasminke Tihi Stepanić,  „ Tajni leksikon“ Želimira Hercigonje, „Maturalac“ Branke Primorac te „Twist na bazenu“ Jadranka Bitenca, a sedam je učenika pokazalo izuzetnu kreativnost i u izradi plakata na temu središnjeg romana ovogodišnjeg natjecanja „Imaš fejs?“  književnice J.T. Stepanić.

Prvo mjesto u kvizu znanja osvojila je ekipa iz OŠ Nedelišće, drugo OŠ Prelog, a treće OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica

Prve dvije ekipe time su izborile i direktan plasman na regionalno natjecanje koje će se održati u Bjelovaru. Ekipa OŠ Belica koju su činile Anna Braniša, Vanessa Lovrenčić i Leona Novak osvojile su 14 mjesto. Tročlano povjerenstvo odlučilo je da je najbolji plakat ove godine izradila Maja Oskoruš, učenica II.OŠ Čakovec, drugo mjesto pripalo je Noi Vadas iz OŠ Draškovec i treće Sari Lesinger iz OŠ Goričan.

U duhu književnosti i vrijedne književne riječi, svojim nas je nastupom  oduševila književnica Željka Horvat - Vukelja koja je kao gost iznenađenja za natjecatelje s velikim zadovoljstvom održala književni susret potičući ih da se i u budućnosti nastave baviti čitanjem i pisanjem te razvojem vlastite kreativnosti.

Natjecanje su svojom nazočnošću  podržali i načelnik Općine Belica Stjepan Taradi, predsjednica Općinskog vijeća Općine Belica Sandra Herman, Sonja Tošić – Grlač, pročelnica za prosvjetu i kulturu Međimurske županije, a posebno je dragocijena i podrška predsjednika Hrvatske mreže školskih knjižničara, Josipa Rihtarića. Novčanu potporu dao je g. Renato Slaviček (Rescon d.o.o. Čakovec), a nagrade je osiguralo izdavačko poduzeće Alfa d.d.

objavio: Silvija Micek   datum: 18. 1. 2013.