Ftrgni od zaborava-književna večer posvećena Stjepanu Jankoviću Štefu

U Gardinovcu  je  17.  5.  2017. godine, na inicijativu učenika 4.b razreda PŠ Gardinovec, održana književna večer posvećena Stjepanu Jankoviću kao dio aktivnosti Projekta građanin „Ftrgni“ od zaborava koji su u potpunosti realizirali uz vodstvo učiteljice Lidije Hertarić.

Književna večer je održana s ciljem promicanja lika i djela velikog, ali gotovo zaboravljenog pučkog pisca Stjepana Jankovića koji je stvarao i djelovao na području sela Gardinovec. Uz pjesmu, ples i recitacije, prisjetili smo se tko je bio Stjepan Janković. Učenici su govorili o njegovom djelovanju kao i o bogatstvu opusa ovog zavičajnog pisca. Igrokaz  Rega, od denes bo Tonči gazda pre hiži kao i tekstove njegovih pjesama izveli su učenici PŠ Gardinovec.

Odličnom izvedbom pjesme Usliši nam molitve  Bože ti svečanost su uveličali članovi Udruge građana Gardinovec .

Društveni dom  u Gardinovcu bio je ispunjen do posljednjeg mjesta, a uz goste, načelnika općine Belica i Dekanovec, predstavnike udruga, učenike, učitelje, profesore, tete iz vrtića, roditelje i sumještane, nazočni su bili i župan , gospodin Matija Posavec, zamjenica župana, gospođa Sandra Herman, predsjednik Matice hrvatske - ogranak Čakovec, profesor Ivan Pranjić  te voditeljica Županijskog stručnog vijeća za Građanski odgoj, gospođa Zdenka Novak.

Ponosni smo na Općinu Belica uz čiju je financijsku podršku realizirana naša ideja te od 17. svibnja park u Gardinovcu krasi spomen-ploča podignuta upravo Stjepanu Jankoviću koju je otkrio župan s načelnikom općine i Stjepanovom suprugom Katarinom. Sve u svemu ovaj je dan iznjedrio djelo za mnoge buduće generacije, dok je kod onih nešto starijih probudio mnoga lijepa sjećanja na neka druga vremena.

Neizmjerno smo zahvalni  svima s kojima smo surađivali te ovaj projekt uspješno priveli kraju.

objavio: Silvija Micek   datum: 23. 5. 2017.