Uz Dan učitelja - Pokojec

7. listopada 2019. djelatnici OŠ Belica obilježili su „svoj dan“ na stručnoj ekskurziji u Krapinsko- zagorskoj županiji. Tog dana posjetili smo ribnjak bogat pastrvama, a zatim pješačili na Pokojec. Toliko svježeg zraka vjerojatno nismo udahnuli čitavu školsku godinu. Udisali smo ga svim osjetilima i baš se osjećali razdragano poput školaraca. Uzdahe divljenja izmamila je  šuma koja nas je okruživala sa svih strana kao i njezin  mekani tepih po kojem smo nešto kasnije hodali tražeći šumske plodove. Pomalo umorne noge (no to nismo priznali) odmorili smo u Planinarskom domu Lujčekova hiža koja nas je dočekala širom otvorenih  vrata i uskoro primamljivim mirisima. Nismo taj dan razmišljali ni o kakvim svakodnevnim brigama, ni o državi kojoj nismo baš previše potrebni, ni o Loomenu, ni o čemu što zagorčava našu svakodnevicu. Željeli smo malo mira, malo opuštanja i razbibrige! Upravo to smo i našli. Vrijeme je prošlo u trenu (e, baš je moralo) i već smo se našli na povratku. Vožnja je bila jako ugodna,  nismo ni sumnjali, jer nas je vozio gsp. Saša. Ubrzo stigosmo i do zadnjeg nam odredišta OPG obitelji Jakopović. OPG vrlo interesantnog  nazivlja - Kuća magične trave. Magija? Ma ne!! Puno ljekovitih trava na oko 4 ha površine, puno rada (uglavnom manufakturnog), puno zgodnih mirisa, puno kutijica, bočica i pločica…Pa kada isprobaš te pomade, udahneš bezbroj mirisa, svijet ti postane magičan (ha, ha, ha). E, takvi smo mi učitelji; skromni, zadovoljni s malim stvarima, radujemo se magičnim travama, vjerujemo i još se nadamo u bolje sutra kada ćemo ipak nekome biti potrebni. Još se  međusobno tješimo da smo važan potporanj bez kojeg ništa neće biti pravilno. Ali neka!

Volimo svoj posao, volimo svoje učenike i to je naša MAGIJA!!!

objavio: Silvija Micek   datum: 9. 10. 2019.