O PROJEKTIMA...

Posjet III. OŠ Čakovec u sklopu Projekta građanin „Mudro klikni“

Naš današnji dan bio je bogatiji za 24 učenika i dvije učiteljice. Naime, učenici 2. b razreda PŠ Gardinovec, sa svojom razrednicom Lidijom Hertarić i učiteljicom informatike Silvijom Micek, posjetili su učenike 2. a razreda III. OŠ Čakovec u sklopu Projekta građanin i odradili posljednju planiranu aktivnost projekta Mudro klikni.

Da će to biti jedno prekrasno druženje bilo nam je jasno čim smo sišli s autobusa. U dvorištu škole dočekalo nas je četvero nasmijanih učenika i zaželjelo nam dobrodošlicu. Ispred učionice dočekala nas je njihova razrednica Zdenka Novak s učiteljicom Informatike Petrom Martinković.

Nakon uvodnih pozdravnih riječi jedne i druge ekipe ozbiljno smo se primili  posla te izuzetno uspješno realizirali radionicu pod nazivom Nasilje na internetu. Učenici su izvrsno surađivali i ni u jednom trenutku nije bilo vidljivo da su se tek upoznali. Pokazali su veliku razinu znanja u prepoznavanju nasilja na internetu, mobitelu i drugim dijelovima svakodnevnog života. Prijateljstvo je ispunilo učionicu Informatike koja nije bila pretijesna za 36 učenika.

U svakom slučaju, učenici i učiteljice vratili su se kući bogatiji i spremniji da i dalje na ovakav način mijenjaju svoja iskustva tako da smo naše nove prijatelje pozvali na uzvratni susret u trećem razredu.

Prezadovoljni novim iskustvima i bogatiji novim prijateljstvima zahvaljujemo razrednici Zdenki Novak i učiteljici informatike Petri Martinković na prekrasnom gostoprimstvu. Videozapis

Radujemo se ponovnom susretu iduće godine!

objavio: Silvija Micek   datum: 15. 6. 2023.