Događanja_2020/2021

Rođena glumica

Na ovogodišnju županijsku smotru LiDraNo 2021. čiji je organizator bila naša škola 16.ožujka 2021. godine moramo se još jednom osvrnuti jer sudionici u ovim izazovnim vremenima to i te kako zaslužuju. Nije lako vježbati i naučiti tekst koji traje i do četiri minute, nakon toga čitalačkim probama i glumačkim vježbama nebrojeno puta ponavljati jednu te istu rečenicu ili frazu kako bi se postiglo ono što učenik i mentor misle da je, ne dobro, već izvrsno. I sve to, naravno, online ili pod zimskim praznicima dok svi ostali uživaju u čarima bezbrižnog odmora. Puno sati vježbe, mukotrpnog rada i truda, pokoje suze i „knedle u grlu“ već treću godinu za redom strpljivo odrađuje naša Eni Vibović učenica 7.a razreda. Od petog razreda kada se počela pojavljivati na smotrama dramsko – scenskog izraza osvaja publiku i razna povjerenstva svojom ležernom pojavom na sceni, pravilnom artikulacijom, glumom i općenito, kako se drugima čini, lakoćom izvedbe. No, samo ona i njezina mentorica, učiteljica Valentina Miller, znaju da se upravo ta „lakoća“ postiže samo uz jako puno truda i vježbe.

Ove godine Eni se predstavila govorenjem monologa Sutra, književnice Jasminke Tihi – Stepanić. Na okruglom stolu nakon završetka smotre povjerenstvo uvijek raspravlja i savjetuje izvođače o točkama koje su izveli. Kad je došao red na Eni, Ivan Đuričić, državni povjerenik, izjavio je: „Eni, ja iskreno ne znam što bih rekao...“ i nakon tih riječi, napravivši kratku stanku, nastavio nizati petminutne pohvale izvedbe koju je Eni izvela. Što reći? Lijepo je čuti da je netko prepoznao rad učenice i mentorice. Sreći nema kraja. Eni se izravno plasirala na državnu smotru LiDraNo 2021. gdje će zajedno sa svojim prijateljem Leonardom Reichom iz Osnovne škole „Petar Zrinski“ Šenkovec „braniti boje“ Međimurske županije krajem travnja. Sreću i uspjeh je malo zasjenila sveprisutna korona zbog koje ne možemo u Šibenik na smotru koja se uvijek tamo održava tri dana, no sigurne smo da će osjećaj topline oko srca još dugo biti prisutan u nama.

objavio: Silvija Micek   datum: 12. 4. 2021.