LiDraNo 2021 - izvješće

„Kaj se pripetilo??? Kaj se dogodilo v belički fari, v gardinovski seli??? Dogodio se županijski LiDraNo online. Dogodio se izazov za sve sudionike „nove realnosti“.“

Riječi su ravnatelja OŠ Belice, škole domaćina ovogodišnje Županijske smotre literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva  djece.

Smotra je održana  u utorak, 16. ožujka. Svečano ju je otvorio Matija Posavec, župan Međimurske županije. U svom govoru istaknuo je  kako je „ponosan na međimurske učenike koji posjeduju veliku kreativnost, ali i učitelje i mentore koji su prepoznali potencijal u svakom učeniku  prisutnom na smotri.“ Poželio im je „puno uspjeha, nadahnutih riječi, stihova i radosnih trenutaka na ovogodišnjoj smotri.“

Program je predstavila  Bojana Grgić, predsjednica za organizaciju Županijske smotre te naglasila kako unatoč epidemiološkim mjerama i zahtjevnoj organizaciji „nismo odustali od djece, nismo odustali od mentora, nismo odustali od organizacije smotre i svi zajedno smo pokazali da mi  želimo, da mi hoćemo i da mi to možemo jer  organizacija LiDraNa  velik je izazov ali i čast, a stječu se i  bogata iskustva u ovom „novom normalnom“.

Njene riječi potvrdila je i brojnost sudionika na smotri. Sudjelovalo je 46 učenika i 34 mentora iz 23 međimurske osnovne škole koji su svoje nastupe i radove predstavili virtualno.

Na daskama virtualnih pozornica nastupili su: Filip Sklepić, Jana Maltar, Mia Sabol, Tena Novak, Sara Matulin, Leonardo Reich, Elizabeta Srpak, Lucija Premuš, Stella Jezernik, Sofia Pandur, Dora Zvoršec, Eni Vibović, Meri Matjačić, Ida Hlapčić, Ana Strbad i Mateo Oršuš.

Literaranim stvaralaštvom predstavili su se: Neva Haramija, Niko Fundak, Vili Markač, Vjera Hrlec, Julija Lisjak, Zita Zamuda, Ria Mikulan, Dora Barbić, Lea Zadravec, Vilim Pintarić.

Samostalne novinarske radove predstavili suLea Bogdan, Lucija Skender, Magdalena Pinc, Marta Varga, Domagoj Posavi.

Predstavljena su 3 školska lista  Klopotec (OŠ Strahoninec; Paula Juras,), Draško  (OŠ Draškovec;  Velimir Tota), Prvi Koraci (OŠ Petar Zrinski Šenkovec; Lara Pergar ) i 3  radijske emisije: „Kihnem, stresem i podnesem“ (OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica; Corina Kovačić, Marija Šergić, Vida Ciglar, Zita Zamuda, Aida Trstenjak, Ema Horvat, Lara Berend, Lara Držanić ), „Na sva zvona“ (OŠ Ivanovec; Mura Blažević, Marta Murk), „Volim svoj posao“ OŠ Strahoninec; Paula Juras, Lea Tomašić, ),

Zahtjevan i odgovoran  posao imalo je i  Povjerenstvo.

Članovi Povjerenstva za dramsko-scensko stvaralaštvo bili su : predsjednik Dejan BuvačRoberta BaratMatko Buvač te državni izbornik Ivan Đuričić, za literarno stvaralaštvo predsjednik Davor Žerjav,  Kristina Štebih i Martina Horvat Kolar, a za novinarsko stvaralaštvo predsjednica Vedrana Močnik, Anita Škvorc Branda i David Vugrinec.

Virtualna izložba literarnih i novinarskih radova, radijskih emisija te školskih listova predloženih za županijsku i za državnu razinu nalazi se na web stranici Osnovne škole Belica i svi su pozvani pogledati ju.

Čestitamo svim učenicima i mentorima!

objavio: Silvija Micek   datum: 18. 3. 2021.